Aircon Kol Saati

Şu an kullanılan akıllı saatler zamanı öğrenmek istediğinizde ya da spor yapmak istediğinizde size destek olabiliyor ve hatta yaşamsal değerlerinizi bile ölçebiliyor. Peki ya bir kol saati bunları yaparken aynı zamanda vücudunuzu manipüle ederek, yaşam değerlerinizi de değiştirebilirse? Aircon Akıllı Saat bunu yapıyor ve içinde bulunduğunuz ortamın sıcaklığına ve soğukluğuna bağlı olarak, vücudunuzun hissettiği sıcaklığı değiştirmek için beyninizi kandırabiliyor.

Vücudun 36,5 derece C’lik doğal bir sıcaklığı vardır ve sıcak ya da soğuk hissettiğinizde aslında sinir sisteminiz beyninizin sıcak ya da soğuk hissetmesini sağlar. Dışarısının ne kadar sıcak ya da soğuk olduğuna aldırmadan hareket edebildiğinizi hayal edin.

Aircon, bileğinizin dış kısmında bulunan bir saat ve bileğinizin iç kısmında bulunan Aircon ClimaCon teknolojisini barındıran özel bir bileşenle bileğinize oturur. Sinirlerin cilt yüzeyine daha yakın olduğu bir alana oturan Aircon, sinir sisteminize sinyaller göndererek, sanki sıcak veya soğuk sudan, tam tersine geçiyormuş gibi hissetmenizi sağlar. Saatin altındaki basit arayüz, saatin sizi ısınmasını veya soğutmasını, ayrıca bu etkilerin yoğunluğunu ayarlayabilmenizi sağlar.

Aircon’un arkasındaki teknoloji sağlamdır ve aslında bir versiyonu da ordu tarafından kullanılmaktadır. Muhtemelen teknolojinin tüketici elektroniğindeki uygulamasının ilk defa kullandığı Aircon, kişinin nesneler, arka plan, hareket ve derinlik algısı ile oynamak yerine, kişinin vücut ısısını değiştirir. Bir düğmeye basarak kullanıcı, anında sıcak veya soğuk hisseder. Bio-hacking ya da dünyanın en küçük kliması olarak adlandırılabilecek Aircon oldukça etkileyici!

 

http://www.yankodesign.com/2018/07/24/a-watch-that-bio-hacks-your-body-temperature/