Aston Martin, Volante Vision Konsept Uçaklarını Tasarladı

Aston Martin, Volante Vision Konsept Uçaklarını Tasarladı

Lüks spor otomobilleriyle tanınan İngiliz otomobil markası Aston Martin, dikey olarak kalkabilen otonom, hibrid elektrikli bir araç olan Volante Vision Concept uçakları ile gökyüzüne lüks özel taşımacılığı getirmeyi hedefliyor.

Otomobil üreticisine göre Volante Vision Concept, havacılık, elektrifikasyon ve otonom teknolojilerdeki en son gelişmelerle Aston Martin’in imzasını taşıyan zarif gövde tasarımını birleştiriyor.

Baş tasarımcı Marek Reichman, “Yeni nesil bir şehir ulaşımının başlangıcındayız, dikey hareketlilik artık bir hayal değil,” şeklinde belirtti ve “Sanat ve teknolojinin nihai birleşimini temsil edecek bir lüks konsept uçak yaratma şansımız var” diye ekledi.

Kentsel alanlarda hızlı, verimli ve tıkanıklık içermeyen lüks seyahat sağlamak için tasarlanan uçan araç, Aston Martin’in gelecekteki kentsel ulaşım vizyonunu sunuyor.

Aston Martin’in CEO’su Andy Palmer, kentsel alanlardaki nüfusun büyümeye devam etmesiyle birlikte, kasaba ve şehirlerdeki tıkanıklık giderek zorlaşacağını vurgularken, bu yeni aracın trafik sıkıntısını azaltacağını ve kirliliğe de çözüm olacağını belirtiyor.

Üç yolcuya hitap edebilen, kendi kendini idare eden uçak, hibrid-elektrik güç treni ve dikey kalkış ve iniş (VTOL) yeteneklerine sahiptir.

Şirket şu anda herhangi bir teknik veya spesifikasyon ayrıntılarını yayınlamıyorken, uçağın arkada üç itici, arkada bir büyük yatay itici ve öndeki iki eğimli itici gücün olacağı söyleniyor.

 

https://www.dezeen.com/2018/07/18/aston-martin-volante-vision-concept-aircraft-transport-design/?utm_medium=email&utm_campaign=Daily%20Dezeen%20Digest&utm_content=Daily%20Dezeen%20Digest+CID_c299f4e0e2dbf56f008fb1ef822790bf&utm_source=Dezeen%20Mail&utm_term=Aston%20Martin%20takes%20to%20the%20skies%20with%20its%20first%20aircraft%20concept