CanguRo Robot Yardımcı ve Sürüş Aracı

CanguRo Robot Yardımcı ve Sürüş Aracı

CanguRo, Shunji Yamanaka ve Takayuki Futura tarafından geliştirilen yeni bir robotik üç tekerlekli kişisel hareketlilik aracıdır. Robot, iki işi yerine getirme düşüncesiyle oluşturulmuştur: otonom bir asistan ve kişisel hareketlilik aracı. Bir kanguruya atıfta bulunarak isimlendirilen CanguRo, kanguru gibi atlayamıyor ama sahibine maksimum 10 km/s hızla koşabiliyor.

Robot asistan, gerçeğe uygun olarak asla ustasının yanından ayrılmaz. Ustasının fiziksel işlevlerini ve duyusallığını arttırırken, ihtiyaç duyulduğunda ustasıyla birlikte seyahat edebilen bir araca dönüşür.

Japonya, yeni trendlerini şöyle açıklıyor: “Ürün tasarımı ile kaynaştırılan, güncel robot ve yapay zeka teknolojilerini barındıran bir makine yaşam formu”.

CanguRo’yu bir araç olarak kullanırken, kullanıcı robotu kendisi kullanabilir veya yönlendirebilir. Robotun, yerleşik bir vücut-sonik sistemi bulunur ve robot, kullanıcının kalp atışına bağlı olarak hızını ayarlar. Bu şekilde, sürücünün mevcut hızı bir anlam kazanır. Robotun yapay zeka tasarımı tamamlandığında, tehlike algıladığında kendini durdurması gibi ek özellikleri olacağı da belirtiliyor.

 

https://www.designboom.com/technology/canguro-autonomous-assistant-self-driving-vehicle-07-05-2018/?utm_source=designboom+daily&utm_medium=email&utm_campaign=canguRo+transforms+from