Geleceğin Akıllı Teknolojisine Hem Yeni Hem Alışıldık Bir Yaklaşım

Akıllı teknoloji, yavaş yavaş evlerin kontrolünü ele geçiriyor ve yüksek seviyede işlevsellik ve rahatlığı sayesinde varlığını günden güne artıyor. Bununla birlikte, bu ürünlerin çoğu oldukça mekanik ve teknolojik bir görünüme sahiptir. Bu durum akıllı teknolojiye sahip cihazların eve karışamamalarına, evi soğuk göstermelerine ve göze batmalarına neden olur.

Tasarımcılar Juan Lee, Joongu Kim ve Kyuho Song tarafından bu soruna çözüm bulmak amacıyla oluşturulan Permeate Serisi, mevcut evlerin mobilyalarına sorunsuzca entegre olabilen akıllı ürünlerden oluşan teknolojik bir ağdır. Bu sistemin ana örneği, Evde Bakım Kamerası Aydınlatmasıdır. Kamera, eve giren geleneksel bir CCTV kamerası gibi görünmekten ziyade, aydınlatma ile aynı birime entegre edilmiştir ve bu da teknolojinin göze çarpmayacak şekilde eve uyum sağlamasına yardımcı olur.

Kablosuz şarj tepsisi ve bluetooth hoparlör de dahil olmak üzere seride çeşitli ürünler bulunur ve bu ürünler, oda içinde bulunan mobilyaları görünüş olarak taklit etmek için, nötr tonda renklerden ve sade tasarımlardan oluşturulmuşlardır. Permeate Serisi, harika görünmekle birlikte, kullanıcıların hayatlarını yavaşça, doğal ve kolay bir şekilde geliştirmesine ve teknolojiyi evlerine almalarına yardımcı olur.

http://www.yankodesign.com/2018/07/02/the-future-of-smart-technology/