Honda 3E-D18 ATV

 

 

 

Honda, çeşitli işlevleri ve tasarımları ifade eden bir robotik ürün paketiyle, yapay zeka ve robotiği birleştirerek, insan etkileşimi ile öğrenebilen ve bir çok durumda insanlara yararlı olabilecek teknoloji vizyonunu paylaştı. Sunduğu yeni 3E (Güç, Deneyim, Empati) Robotik kavramını tanıtarak, insanların ihtiyaçlarını anlamak ve hayatlarını iyileştirmek için geliştirilen deneysel teknolojileri sundu.

 

Honda’nın 3E Robotik konsepti, şirketin CES 2018 odaklı temel alanlarının bir parçası: robotik, mobilite ve enerji yönetimi. Bu kapsam altında tanıtılan Honda 3E-D18 ATV, elektrikle çalışan ve yapay zeka kullanan bir arazi aracı. Dört tekerleğinden çekiş sağlayabilen, neredeyse havasız lastiklerle donatılmıştır. ATV’nin üzerinde yer alan GPS ve sensörler sayesinde hemen her ortamda engel tanımadan ilerleyebileceği ifade edilen aracın, küçük boyutu ve çevik manevra kabiliyeti sayesinde, pek çok zorlu koşulda rahatça kullanılabileceği, ifade ediliyor. Araç, inşaat ve tarım gibi pek çok kullanım alanı için uygun koşullara sahipken, özellikle insanların tehlikeli durumlara maruz kaldığı, arama, kurtarma, yangınla mücadele gibi görevlerde kullanılmak için tasarlandı.

 

Honda R & D Co, Ltd Başkanı ve CEO’su Yoshiyuki Matsumoto, “Robotiği insanlarla çatışan bir şey olarak değil, insanların potansiyellerini genişletmek için kullanılabilecek bir fırsat olarak görüyoruz. Robotiğin giderek daha görünür hale geldiği bir dönemdeyiz ve günlük hayatımızın içinde, bu kavram oldukça önemli bir yer tutuyor”, dedi.

 

 

 

http://hondanews.com/releases/honda-brings-robotic-devices-and-energy-management-solutions-to-ces

 

https://www.youtube.com/watch?v=zx2wXPMTBuo