KNNOX Çakmak

KNNOX Çakmak

Tek kullanımlık ürün kültürüne karşı çıkan KNNOX çakmak, sonsuza kadar kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır ve estetik stiliyle çok güzel ve eşsiz bir görüntü sunarken, gerçekten de sonsuza kadar onu kullanmaya devam edebilmeyi istersiniz.

Çakmak kavramının algısını kırmak için tasarlanan KNNOX, gerçekten de BIC gibi diğer tek kullanımlık çakmaklara benzemez. Kapalı konumdayken şık bir puro kesicisine benzeyen alet, pirinç renkli görüntüsüyle ortama şık bir etkiyi sunar. Kapalıyken bir kibrit kutusu formundadır ve kapağı kayarak açıldığında L şekilli çakmaktaşı bölmeciği ve fitili açılarak alev alır. Özel olarak tasarlanmış metalli alaşımı ve çakmaktaşı her seferinde fitilin alev almasını sağlar. Çakmağı söndürmek içinse kapağını kaydırmanız ve kulağa oldukça dolu gelen bir click sesinin ardından, bölmeciği kapatmanız yeterlidir. Tasarımı alevin sadece öne doğru değil, yanlarda da kullanılmasına imkan verir.

KNNOX çakmak sıra dışı tasarımı, kullanılan malzemeleri, pirinç yüzeyi ve mekanizmasıyla etkileyici, şık ve artistik vintage bir görüntü sunar.

 

http://www.yankodesign.com/2018/07/16/a-lighter-that-rekindles-our-passion-for-owning-beautiful-products/