Kyor Masaüstü Fizyoterapi

Kyor Masaüstü Fizyoterapi

İşiniz karpal tünel sendromunuzu şiddetlendiren bir şey olabilir, bu yüzden işteyken neden aynı zamanda tedaviniz de? Kyor’un ardındaki fikir de budur, klavyenizin hemen yanında yer alan ve tatlı bir rahatlama sağlayan kompakt bir cihaz.

Bu hastalığın artmasını önleyen tedavi, yakındaki yumuşak dokuları gevşetir ve tendon kılıflarındaki fazla sinoviyal sıvıyı düzenleyerek şişmeyi azaltır. Böylece sinir üzerindeki basınç azalır ve rahatlama hissi sağlanır. Kullanıcılar, kullanıcı etkinliğini izleyebilen ve ağrılı alevlenmeleri tahmin edebilen giyilebilir sensörden bir bildirim aldıktan sonra sadece kollarını cihaza yerleştirmelidir. Bu giyilebilir ünite ayrıca gün boyunca hareketleri takip edebilir ve durumu daha iyi yönetmek için önerilen davranış değişikliklerini sağlayabilir.

Cihaz, gün boyunca aralıklarla planlanan, 60 dakikaya kadar tedavi süresini sağlamak için çalışır. Bu, kullanıcının klavyesinin yanında dikkat çekmeyen bir cihaz aracılığıyla gerçekleştirilir. Tasarım, masa tabanlı bir tedavi ünitesi, bir taşınabilir rahatlama ünitesi ve hepsi bir sistem olarak birlikte çalışan giyilebilir bir monitör içerir. Giyilebilir monitör ayrıca davranışsal modifikasyonu teşvik etmek için yararlı etkinlik bilgileri de sağlar.

 

http://www.yankodesign.com/2018/07/08/diy-desktop-physiotherapy/