The Torch Bir El Fenerinden Daha Fazlası

Akıllı telefonlarda Flash Light (el feneri) uygulaması olduğundan beri, el fenerlerine duyulan ihtiyacın azaldığı bir gerçek, fakat Allocacoc’dan Vincent Wang’ın tasarladığı The Torch isimli ürün, bir el feneri olmanın çok ötesine geçerek, taşınabilir bir ışık kaynağına duyulan ihtiyacı yeniden canlandırıyor.

Su geçirmez olarak tasarlanan The Torch, cebinizde rahatça taşıyabileceğiniz bir boyuttadır ve el feneri olarak kullanılmadığı zamanlar gece lambası ya da masa lambası olarak da kullanılabilir. Hem ışık kaynağını koruyan hem oldukça şık görünen eloksallı alüminyumdan yapılmış gövdesi, hem sıcak hem soğuk renk ışık verebilen LED’leri ve ışık parlaklığının ayarlanabilmesine izin veren yapısıyla The Torch gerçekten kullanışlı bir ürüne dönüşür. USB üzerinden şarj olur ve tek şarjla 75 saate kadar aydınlatma sağlar.

Bununla birlikte The Torch’un bir özelliği de aksesuar çeşitliliğidir. Bu aksesuarlar mevcut amacını aşan uygulamalara sahiptir ve ürünün bisiklete monte edilebilmesi gibi işlevlere izin verirken hem dış hem iç mekanlarda, çeşitli fonksiyonlarda kullanılmasını sağlar.

Akıllı telefonlardaki el feneri uygulaması kesinlikle kullanışlıdır, ancak The Torch’un çok yönlülüğü düşünüldüğünde, ürün bir ışık kaynağına duyulan, neredeyse tüm ihtiyaçlara cevap verir.

 

http://www.yankodesign.com/2018/07/04/a-torch-thats-more-useful-than-the-one-on-your-phone/