Uber Giderek Artan Seçeneklerine Scooterları Ekliyor

Uber Giderek Artan Seçeneklerine Scooterları Ekliyor

2018’in büyük mikromobilite savaşları ısınıyor. Geçen yıl kurulan Lime şirketi, şu anda 70 şehirde elektrikli scooter, elektrikli bisiklet ve pedallı bisiklet kiralama hizmetini sunuyor.

70 şehirde yer alan scooter ve bisikletleri olan Lime, artık uygulaması aracılığıyla scooter kiralama hizmeti sunacak olan Uber’den “büyük bir yatırım” elde ediyor.

Uber’i “stratejik bir ortak” olarak ilan eden bir blogda, Lime’nin ortak yardımcıları Toby Sun ve Brad Bao, Uber’in, insanların daha çok araç çeşidiyle yolculuklar yapmalarına yardımcı olmak için hemen Lime’nin hizmetlerini kendi uygulamasına entegre etmeye başlayacağını söylüyor. Lime aynı zamanda scooterlarını Uber logosunu da içerecek şekilde ortak olarak kullanacak.

“Elektrikli scooterlar popülaritesinde büyüdükçe ve kısa mesafeler için daha sevilen bir yol aracı haline geldikçe, ortaklık Uber’in dünyanın dört bir yanındaki insanlar için bir ulaşım platformu olma vizyonunu artırıyor” ifadesi bu projeden okunuyor.

Bu hareket, Uber’in son dönemdeki geleneksel binicilik tekliflerinin ötesine geçme stratejisinin bir sonuncu olarak karşımıza çıkıyor. Mayıs ayında, Uber’in CEO’su Dara Khosrowshahi’nin yaptığı açıklamada, Uber’in ulaştırma için “Amazon” haline gelmesini istediğini ve bu sayede uygulamasıyla çok sayıda üçüncü taraf tedarikçiye erişim sağladığını, söyledi.

Uber’deki başkan yardımcısı ve yeni yöntemlerin başkanı Rachel Holt, “Lime’daki yatırım ve ortaklıklarımız, tüm ulaşım ihtiyaçlarınız için tek durak noktası olma vizyonumuza doğru bir adımdır” diyor. “Lime zaten geniş bir alan kaplıyor ve scooterlarını Uber uygulamasına dahil etmekten heyecan duyuyoruz, böylece insanlara şehirlerini, özellikle toplu taşıma araçlarını kullanmak için hızlı ve ekonomik bir seçenek sunuyoruz” diye ifade ediyor.

 

https://www.curbed.com/2018/7/9/17548946/uber-lyft-lime-scooters-bird