Akıllı Güneş Jaluzileri

Solargaps, herkesin yeşil enerjiyi hayatına katabileceği akıllı güneş jaluzileri tasarladı. Jaluziler, güneşi gün boyu otomatik olarak izler ve ev cihazlarınıza güç sağlamak için güneş enerjisinden elektrik üretir.

Solargaps akıllı güneşlikler gün boyu otomatik olarak dönerek güneşten maksimum miktarda enerji toplar. Jaluzilerin bir metrekaresi, cam pencerelerin dışına yerleştirildiğinde, 100 Watt’a kadar elektrik üretir, bu da standart bir 2M pencerenin bir dizüstü bilgisayarı şarj etmek için yeterli enerji sağladığı anlamına gelir. Solargaps, akıllı jaluzilerle donatılmış büyük bir ofis binasının tamamen şebekeden bağımsız olabileceğini düşünüyor.

Jaluziler, manuel kontrolün yanı sıra, akıllı telefon uygulamasıyla da kontrol edilebilir ve güç üretimini takip etmek için kullanılabilir. Akıllı jaluzilerin sadece bir elektrik prizine takılması gerekir, dahili invertör güneş enerjisini ev cihazlarınız tarafından kullanılabilecek elektriğe dönüştürmeye başlar. Üretilen güç daha sonra kullanılmak üzere yedek bir aküde de saklanabilir.

Haber Kaynağı