AUDI Fütüristik Araç Konsepti

AUDI, 2020 Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) ‘garden roof’ ile fütüristik otonom araç konsepti AI: ME’yi tanıttı. Sürücülere ‘üçüncü bir yaşam alanı’ sunmak için tasarlanan kabin, bir dizi sezgisel özellik ve doğadan ilham alan pergola tavanı ile beraber geliyor. AI: ME kullanıcıların alışkanlıklarından öğrenme metoduyla; yolcuların güvenliğini, refahını ve konforunu arttırmak için yapay zeka ile birlikte akıllı işlevleri kullanır. Tercih edilen hedef noktalarını kaydeder, bunları tarih, saat ve mevcut trafik durumuyla ilişkilendirir ve bu verilerden rotalar türetir.

AUDI, otomobilin kullanıcıların tercih ettiği işlevler ve ayarlar hakkında- koltuk konumu, medya, rota yönlendirmesi, sıcaklık ayarı ve iç mekanın kokusuna kadar- kesin bir analiz yapabileceğini söyledi. Kullanıcının tercihlerine aşina olduktan sonra, onları bağımsız olarak uygular veya istenirse ayarlarını, kullanıcıların sürüş stillerini gözlemleyerek, kullanıcının durumuna dayandırabilir.

Otomobilin fütüristik projeksiyonlarını kapsayan ek özellikler arasında, göz izlemesi kullanılarak etkinleştirilen ve kontrol edilen bir 3D OLED monitör ve arka aksta motora güç sağlayan 65 kWh’lik bir batarya yer alıyor.

Haber Kaynağı