Türkiye’de EPS üretimine 2008 yılında Dilovası – Kocaeli fabrikası ile başlayan Austrotherm, kısa sürede ısı yalıtım pazarında sağladığı başarı ile yeni Fabrika ve Üretim Tesisleri açarak, Türkiye’de hali hazırda 3 EPS Fabrikası ve 3 Üretim Tesisi ile Isı Yalıtım Sektörüne hizmet vermektedir. Austrotherm Türkiye; Kocaeli-Dilovası, Manisa-Turgutlu, Ankara-Sincan EPS (Expanded Polystyrene) Fabrikaları ile Kayseri-İncesu, Trabzon-Arsin ve Diyarbakır-Yenişehir’deki EPS Üretim Tesisleri’nde temelden çatıya kadar binaların Isı Yalıtım ihtiyaçlarına yönelik EPS ürünlerini TS EN 13163 standartına uygun olarak üretmektedir.

Bayi ve uygulamacılar üzerinden son kullanıcılara kadar tüm müşterilerine yenilikçi ısı yalıtım çözümleri sunmayı hedefleyen Austrotherm, ısı kayıplarını ve yüksek yakıt giderlerini minimuma indiren Austrothem EPS®F (beyaz) ve Austrothem EPS®F-Plus (karbonlu-gri) levhalarından oluşan geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Çatı-cephe, yer-tavan bölgelerinde kolay uygulama avantajına sahip EPS ısı yalıtım levhaları, ekonomik olmanın yanında sağladıkları üstün ısı yalıtım performansı ile binalarda aranan enerji tasarrufunu sağlamaktadırlar.

Austrotherm Avusturya / Pinkafeld fabrikası 01.11.2014 tarihinden itibaren bir iklim ittifak işletmesidir. İklim ittifakı, iklimin korunmasına yönelik kurulmuş bir global işbirliğidir. Buradaki amaç, sera gazı emisyonlarının düşürülmesi ve Amazon yağmur ormanlarının korunmasını sağlamaktır. Austrotherm 60 yılı aşkın bir süredir iklimin korunmasına önemli derecede katkısı bulunan enerji tasarrufu sağlayan ısı yalıtım malzemeleri üretmektedir. Ayrıca üretim tesislerinde düzenli enerji ve CO2 tasarrufu sağlayacak iyileştirmeler de yapılmaktadır. Atık suların kullanımı, daha fazla enerji tasarruflu sistemler, yeşil elektriğe geçiş gibi örneklerini verebiliriz.