Bang & Olufsen Hoparlör

Benjamin Hubert ve stüdyosu Layer, Bang & Olufsen’in ahşap ve dokuma kumaştan yapılan, iki parçalı bir yapıya sahip heykelsi Beosound Balance hoparlörünü tasarladı. Beosound Balance hoparlörü, 3D örülmüş yünle sarılan silindirik bir üst kısım ve masif ahşaptan yapılan bir tabandan oluşur. Biçim ve malzemeler, teknolojiden ziyade ev eşyası ve mobilya hissini uyandırmak üzere tasarlanmıştır.

Layer, iki parçalı biçimin “piyasadaki çoğu hoparlörün monoblok formatını bozan” bir yapı olduğunu ifade eder ve ahşap taban bir sanat eserinin kaidesi gibi görünür. Tasarım, aynı zamanda nesnenin fonksiyonundan da söz eder -ahşap taban bas hoparlörü içerirken, daha hafif görünümlü kumaş silindir orta ve üst hoparlörleri içerir. Hubert, üst düzey ses performansı sunan tasarımıyla, ev için heykelsi iç mekan objesi yaratmak istediklerini ifade ediyor. Bu yaklaşım, kullanımı kolay ve ses kalitesinden ödün vermeden ev ortamına kolayca uyum sağlayan bir ürün sunuyor. 38 santimetre yüksekliğindeki Beosound Balance, zemine, rafa oturabilir ve iki renk seçeneği-doğal meşe ve siyah meşe- mevcuttur.

Hoparlör, diğer Bang & Olufsen ses ekipmanlarıyla benzer şekilde, kullanılmadığında görünmez olan ancak bir kişi yaklaştığında aydınlanan bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Dokunmatik arayüz, alüminyum tavana lazerle oyulmuş sembollerle gösterilir ve hoparlör sesli komutlara yanıt verir. Dahili Google Asistan ile birlikte gelen ürün, Amazon Alexa desteğini ise ilerleyen günlerde bünyesine alacak.

Haber Kaynağı