Bike Scavengers Mobilya

Central Saint Martins mezunu Qiang Huang, bisiklet parçalarını değerlendirerek, ‘Bike Scavengers’ ismini verdiği mobilya tasarımını tanıttı. Huang’ın mobilyaları, katılımcılarını sokakta bırakılan bisikletleri sökmeye ve kurtarılan parçaları kullanılabilir ürünlere dönüştürmeye teşvik eden bir dernek tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Dernek, bir oturma bankı, tabure, mutfak servis arabası ve lamba dahil olmak üzere mobilya öğeleri oluşturmak için farklı bisiklet parçalarını sunacaktır.

Qiang Huang, ıskartaya çıkartılan parçaları kurtarmak ve yeniden kullanmak için bir sistem önererek, atılan bisikletlerden kaynaklanacak büyük miktarda atıkla mücadele etmek üzere bu sistemi geliştirdi. Huang’ın projesi, dünyadaki şehir merkezlerinde bisiklet paylaşım programlarının patlamasına bir yanıt. Yalnızca Çin’de şu anda 60’dan fazla şirket tarafından yaklaşık 20 milyon müşterek bisiklet kullanılıyor.

Koleksiyonda, 36 selenin metal bir çerçeveyle sabitlenip üretilen bir oturma bankı bulunmaktadır. Diğer öğeler arasında ise kurtarılmış çamurluklardan yapılmış lambalar, altı seleden oluşan bir tabure ve bisiklet sepetlerini tekerlekli basit bir çerçeveye sabitleyerek oluşturulan bir mutfak servis arabası yer almaktadır.

Haber Kaynağı