Çevre Dostu Ev Temizlik Cihazı

Çin’den bir ekip, su ve tuz kullanarak evinizi ve hatta meyve ve sebzelerinizi dezenfekte edebilen çevre dostu bir ev temizlik cihazı yarattı. Egret adı verilen ev aleti, mikrop, bakteri, koku ve virüslerle mücadele etmek için elektrolize su oluşturan patentli bir teknoloji etrafında yoğunlaşmıştır.

Elektrolize su kullanımının geleneksel temizlik ürünleri kadar etkili olduğu ve ticari olarak satılan, paketlenmiş temizlik ürünlerinin yerini alarak tek kullanımlık plastik ihtiyacını azalttığı bildirilmektedir. Kullanıcılar, cihazı sadece musluk suyu ve ev tuzu ile doldurur ve Egret, 60 saniye içinde elektrolize su çözeltisi oluşturur. Çözeltinin, temizlik görevini yerine getirmesi üç dakika sürer.

Mutfaklar, banyolar, giysiler, halılar, mobilyalar, ayakkabılar, yüzeyler, evcil hayvan eşyaları ve otomobil içi gibi geniş yelpazede alanı temizlemenizi ve kokuyu gidermenizi sağlar. Cihaz tarafından oluşturulan elektrolize su, non-toksik ve sterildir, bu da bebek ürünlerini ve bebek şişelerini sterilize etmek için onu uygun hale getirir. Elektrolize su, meyve ve sebzeleri yıkamak için de etkili bir yöntem olarak kanıtlanmıştır ve hatta pestisit kalıntılarını bile temizleyebilir.

Haber Kaynağı