Münzevi İş İstasyonu

Macaristan merkezli stüdyo Hello Wood evden çalışma döneminde büyüyen kişisel ofis ihtiyacından esinlenerek bir “iş istasyonu kabini” tasarladı. Ahşap proje, çalışma ve toplantılar için bir alan sağlarken; esnek yapısıyla misafir odası veya çocuk oyun odası olarak da işlev sunar. Kabin sakin, rahatlatıcı ve yaratıcılığı teşvik eden bir iş yeri olarak hizmet eder.

Geleneksel küp geometrisini aşan tasarım, daha çok peyzajla uyumlu bir sanat eseri olarak ifade edilir. Çok yüzeyli hacim, adeta bir kayalığı anımsatarak doğaya yakın hissettirir. İç mekanda doğal çam ağacı hakimken, büyük pencereler doğayı tüm incelikleriyle içeri taşır. Hello Wood, kabini yalıtımlı bir iç mekan ve entegre bir soğutma sistemi ile mevsim değişikliğine uyum sağlayacak şekilde tasarlamıştır.

Kabin, planın bir CNC makinesine anında iletilmesini sağlayan dijital üretim yöntemleriyle üretilir. Kurulum sadece birkaç gün sürer. Modüler prefabrik yapı tek bir ünite olarak teslim edilir, bu da inşaat süresini ve onarım işini büyük ölçüde azaltır. Düşük enerji tüketimiyle, kabin geleneksel teknolojilere sahip yenilenemeyen malzemelerden yapılmış tipik bir evden daha yeşildir.

Haber Kaynağı