Herb Garden Hidroponik Sistem

GardenByte tarafından üretilen Herb Garden, 3 yıldan uzun süredir çalışmalarda bulunan MIT mühendis ekibi tarafından geliştirildi. Gelişmiş hidroponik yetiştirme sistemi, toprak ihtiyacını ortadan kaldırır, kullanıcının sadece nutrient açısından zengin suyu kapsüllere koyması gerekir ve özel olarak tasarlanmış sistem optimum büyüme koşullarını otomatik olarak düzenler.

Modüler tasarım aynı anda 39 küçük bitki yetiştirebilir ya da tam boy bitkiler yetiştirmek de mümkündür. Bunu yapmak için, sistem gündüzleri güneşi simüle etmek için güçlü LED ışıkları ve akşamları da mum LED’lerini kullanır. Işık fikstürüne entegre edilen özel polimer lens ve örtüler, aydınlatmanın doğrudan bitkilere ulaşmasını sağlar. Bu teknoloji, bitkilerin dış mekan bahçelerinden 6 kat daha hızlı ve diğer iç mekan yetiştiricilerinden 3 kat daha hızlı büyümesini sağlar.

MIT ekibi, dış çevreyi kontrol etmek ve optimum büyümeyi sağlamak için ayarları otomatik olarak yapmak üzere bir düzineden fazla sensörle WiFi bağlantısı içeren dahili bir bilgisayarı entegre etti. Herb Garden uygulaması, ev sahibini doğrudan entegre bilgisayara bağlar, bahçenin daha fazla suya veya nutriente ihtiyacı varsa, hava çok sıcak ya da soğuksa sıcaklık kontrolü ile birlikte uyarı gönderebilir. Ayrıca uygulama pişirirken denemek üzere farklı bitki eşleşmeleri için birçok kolay tarif ve öneri ile geliyor. Yeni bitki tohumu ve nutrient de doğrudan uygulamadan sipariş edilebilir.

Haber Kaynağı