Hibrit Hoparlör

IKEA, her biri ev eşyaları olarak da kullanılabilen bir çift hibrit hoparlör tasarlamak üzere Sonos ile iş birliği yaptı. Symfonisk masa lambası ve kitaplık hoparlörleri, 2019 Milan tasarım haftasında piyasaya sürüldü. Sonos’un kablosuz ses sistemiyle uyumlu dâhilî Wi-Fi hoparlörlere sahip her iki ürünü de evinize rahatlıkla uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Evdeki yaşamı iyileştiren fikirlere öncülük eden IKEA, teknolojiyi ev mobilyası ürün ve çözümleriyle bütünleştirmeya yardımcı Symfonisk hoparlörüyle, evi daha az cihaz ve kordonla düzenli hale getirmek için ışığı ve sesi tek bir üründe birleştirmiştir.

Symfonisk masa lambası, üstte ışık difüzörü bulunan yuvarlak bir forma ve dâhilî hoparlör fonksiyonu olan bir tabana sahiptir. Koleksiyonun bir diğer hoparlörü ise duvara monte, yatay biçimde de konumlandırılabilen ve kitaplık olarak kullanılabilen dikdörtgen kitaplık hoparlörüdür. Açık gri veya siyah renk alternatifleriyle bir rafa yerleştirilebilir ve kitap desteği olarak da kullanılabilir.

Haber Kaynağı