İzocam 1965 yılından bugüne kadar, gerek ülkemizde gerekse çevre ülkelerde yalıtım sektörünün güvenilir bir lideri olarak faaliyet göstermekte, her zaman büyümeyi, büyürken ülkesine ve çevreye faydalı faaliyetler içerisinde bulunarak, her alanda örnek bir şirket olmayı ilke edinmiştir.

Dünya standartlarına uygun olarak müşterilerinin talep ve beklentilerini zamanında ve çevreci bir yaklaşımla karşılayan İzocam, ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Sistemi, ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi ve ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi’ni tesislerinde uygulamaktadır.

Ayni zamanda mineral yünler; taş yünü ve cam yünü için sadece bio ürün kategorisine verilen EUCEB sertifikasına sahiptir. İzocam’in ürünleri Türk Standart Enstitüsü (TSE) kriterlerine de uygun üretilmektedir. Çatı Şiltesi ve Rulopan ürünleri AB ülkesinin ulusal emisyon limitlerine uygunluk belgesi olan Eurofins Gold belgesine sahiptir. AyrIca 1 Nisan 2015 tarihi itibarıyla cam yünü ve taş yünü ürünler için EPD (Environmental Product Declaration – Çevresel Ürün Beyanı) Belgesi’ni alarak Türkiye’de Isı Yalıtım Malzemeleri üreticileri içinde EPD Belgesi’ne sahip ilk kuruluş olmuştur.