Lightcycle Morph Aydınlatma

Dyson, muhtelif konumlarda, farklı tür ışık modlarına sahip yeni bir lamba tanıttı. Lightcycle Morph, gün içindeki saat dilimine göre renk sıcaklığını otomatik olarak ayarlar ve doğal ışıktaki değişimleri taklit etme yeteneği sayesinde renk sıcaklığını ve parlaklığını düzenler. Algoritma ve sıcak ve soğuk LED setleri aracılığıyla kullanıcının konumuna bağlı olarak farklı lamba stilleri yaratabilir.

“Indirect” ışık modunda kullanıldığında başı, yumuşak bir arka plan aydınlatması oluşturmak üzere döndürülebilir. “Task” ışık olarak okuma veya çalışma amaçlı kullanıldığında ise aşağı konumlandırılıp göz yorgunluğunu azaltacak biçimde tasarlanmıştır. “Feature” ışık modu, bir sanat eserini aydınlatmak için lambayı tekrar yukarı doğru döndürürken, “Ambient” modu gövdeyi küçük mavi ışıkla, sıcak ve rahatlatıcı bir parıltıyla yakar.

Dokunmatik kontroller, loşluk ve renk sıcaklığının manuel gözetimine izin verirken; çalışma, rahatlama ve uyanma için bir dizi ön ayarlı mod uygulama aracılığıyla seçilebilir. Kullanıcılar, akıllı telefon uygulamasından 20’ye kadar farklı ışık ayarı için isim atayabilir.

Haber Kaynağı