Modüler Raf Sistemi

Mimar Artem Zakharchenko-Halytskyi, kullanılabilir bir yüzey sağlamak için duvara yaslanabilir, ahşap çubuklardan yapılmış modüler raf sistemi tasarladı. Gate raf sistemi, çeşitli fonksiyonel yüzeyler oluşturmak için ayrı ayrı katlanabilen sağlam ahşap gruplarını içerir. Bu parçanın özgüllüğü, değişken boyutlarına ek olarak, dinamik anlık dönüşümünde yatar.

Raflar, metal bir çubuk üzerine yerleştirilmiş ahşap çubuklardan oluşur, bu da yukarı veya aşağı kolayca dönmelerini sağlar. Yatay metal profiller, duvara monte edilen sistemin yapısal çerçevesini tamamlar. Ahşap bölümlere gömülü dairesel mıknatıslar, raf birimleri dikey konuma çevrildiğinde metal çubukların üzerine oturur. Bu, kullanılmadıkları zaman kilitlenmelerini sağlar, aynı zamanda uçlara hafifçe dokunarak kolaylıkla katlanabilir.

Değişken biçim alabilen yapısı sayesinde sistem, kıyafetleri asmak için bir gardırop olarak da kullanılabilir. Ayrıca mutfak veya oturma odası için bir depolama çözümü sunabilir veya çok yönlü bir çalışma alanı oluşturabilir. Tasarımın kullanım kolaylığı ve esnekliği, herkesin özel gereksinimlerini kavraması ve bunlara uyum sağlamasını kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

Haber Kaynağı