Net Sıfır Enerjili Yaşam Modeli

Koto Design, Kaliforniya merkezli sürdürülebilir prefabrikasyon şirketi Plant Prefab ile yeni bir ortaklık kurarak geliştirdikleri iki yeni prefabrik modeli -Koto LivingHome 1 ve Koto LivingHome 2- tanıttı. İki yeni model net sıfır özellikleri, ultra verimli ısıtma ve soğutma sistemleri, akıllı enerji izleme ve geri dönüştürülmüş yalıtım ve alçıpan dahil olmak üzere çeşitli sürdürülebilir unsurlarla tasarlanmıştır.

Plant Prefab’ın kuruluş ilkelerine benzer şekilde, İngiltere merkezli Koto Design bünyesindeki mimarlar tasarımlar da modüler, sürdürülebilir doğal malzemelerden faydalanıyor ve minimum karbon ayak izi ile konforlu yaşamı kolaylaştıran alanlar yaratmayı hedefliyor. Koto LivingHome 1, 350 metrekarelik büyüklüğüyle iki yatak odası ve bir banyoya sahiptir. Doğal çevre ile uyum sağlamak ve daha düşük bir karbon ayak izi sunmak için doğal bir ahşap dış cephe seçilmiştir.

İkinci model olan Koto LivingHome 2, avlu tipi bir kat planına sahip olup; 665 metrekareyle dört yatak odalı, üç banyolu tasarım, iki avlu tarafından desteklenmiş açık bir yaşam alanının etrafında toplanıyor. Tüm LivingHomes modelleri gibi, Koto modelleri elektrikli cihaz ve ekipmanlarla, Amazon Alexa uyumlu akıllı ev cihazlarıyla ve enerji izleme ürünleriyle standart olarak sunulacak.

Haber Kaynağı