NevPanel® kökleri 1965 yılına dayanan bir NevGroup® iştirakidir. Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinde 15.000 m² toplam alan ve 9.250 m² kapalı alanda kurulmuş olan 2.250.000 m²/yıl üretim kapasitesine sahip bir Magnezyum oksit esaslı yapı ve yalıtım paneli üreticisidir. Türkiye’de ilk TSE markasına haiz magnezyum oksit levha üretici olan NevPanel® tüm projelerde toplumsal yaşam standartlarının iyileştirilmesi ve geliştirilmesini insan ve yapı sağlığını ön planda tutarak sağlamayı amaç edinmiştir.

Eskişehir’de üretilen NevPanel® yalıtım panelleri doğal ham maddeler olan magnezyum oksit ve magnezyum klorür bileşenlerinin cam elyaf ile güçlendirilmesiyle oluşan kompozit yapı ve izolasyon panelleridir. Paneller izolasyon alanında sağladıkları faydaların yanı sıra yapı alanlarının birim m²’sine düşen kullanım alanını ve yapım hızını arttırarak, maliyeti düşürür ve hafif yapısı sayesinde bina yükünü azaltır.

Panellerin yapılara kazandırdığı sürdürülebilir üstün kaliteler; ekolojik ve tamamen doğal özelliklerinden gelmektedir. NevPanel® yalıtım panelleri; yanmaz, su ve nemden etkilenmez, ısı ve ses yalıtımı sağlar, insan sağlığına ve çevreye zararlı maddeler içermez, zehirli gaz çıkışı oluşturmaz ve bakteri oluşumuna olanak vermez.