Nolii Elektronik Aksesuar

İngiliz tasarımcı Benjamin Hubert, girişimci Asad Hamir ile birlikte çalışarak bizi kaotik kordon ve kopuk kablolardan kurtaracağını umdukları yeni elektronik aksesuar markası Nolii’yi tanıttı. İkili, markayı “yaşam tarzı liderliği” olarak tanımlıyor ve kullanıcıları içinden çıkılmaz fiş ve kablolardan kurtarmayı umuyor.

Kurucular, çalışmalara akıllı telefon, tablet ve bilgisayar kullanıcıları arasında pazar araştırması yaparak başladı. Sonuçta ise Couple, Bundle, Keep, Set ve Stack adında beş aksesuardan oluşan bir “eko-sistem” ortaya çıktı. Couple, kullanıcıların telefon kılıflarında yaşadıkları uyumsuzluktan doğdu ev yanıt olarak Nolii, bir pil takımı ve kart tutucu dahil olmak üzere diğer aksesuarların da takılabileceği klips bölümlü bir kılıf yarattı. Bundle, dahili kauçuk bir spirala sahip dayanıklı bir kablodur, bu da sarılmasına ve istiflenmesine izin verir. Ayrıca, kullanıcıların cihazları arasında veri aktarmalarına izin veren isteğe bağlı USB depolama ile birlikte gelir. Kare şeklinde küçük bir cihaz olan Keep, marka tarafından “teknoloji acil durumları için nihai aksesuar” olarak tanımlanıyor. Bir pil takımı ile birlikte aksesuar, kullanıcılara kaybolması durumunda entegre USB depolama ve bluetooth takibi sağlar. Set, bir kullanıcının taşıması gereken şarj cihazlarının sayısını azaltmayı amaçlayan “hepsi bir arada güç paketi”dir. Son olarak, Stack adlı başka bir şarj cihazı akıllı telefon, tablet ve dizüstü bilgisayar için aynı anda güç sağlar. Taşınabilir şarj cihazı şebeke elektriğinden şarj etmek veya hareket halinde şarj etmek için kullanılabilir.

Her ürün mümkün olduğunca minimal görünecek şekilde tasarlanmıştır. İkili, “Nolii’yi kurduk çünkü piyasada hem akıllı sezgisel işlevselliğe hem de çağdaş, yaşam tarzı odaklı bir tasarım diline sahip hiçbir şey olmadığını hissettik.” diyor.

Haber Kaynağı