Ofis Mobilyası

Konfor ve mahremiyet ofis mobilyaları tasarımında önemli parametreler haline geldiği için ses geçirmez kapalı bölmeler, sele biçimli sandalyeler, ayarlanabilir yükseklikte masalar ve denge tahtaları Stockholm Mobilya Fuarı’nda yoğun biçimde yer aldı. Ortak ofislerde, artan gürültü seviyesi önemli bir sorun haline geldiği için, cam cepheli özel bölmeler fuarda önemli bir trend haline geldi. Telefon görüşmeleri ve sessiz bireysel çalışma imkanı sunan tek kişilik bölmelerden, mevcut ofislerin içine kurulabilen modüler toplantı odalarına kadar uzanan yelpazede ürünler sergilendi.

Fuarda sıklıkla yer alan bir diğer ürün ise sırtı açık, sele biçimli ofis tabureleriydi. Hareketsiz bir yaşam tarzının yarattığı olumsuz sağlık etkilerine istinaden bu ürünler, çalışanların otururken karın kaslarını aktifleştirmek için stabil olmayacak biçimde tasarlanmıştır.

Fuarda sunulan diğer ürünler, çalışanların oturmalarını ve ayakta durmalarını sağlayan ayarlanır masalar ve denge tahtalarıydı. Denge tahtaları, bir köşeden diğer köşeye veya bir eksen etrafında sallanan bir platformdan oluşur, yani üzerinde duran kişi, sabit kalmak için kaslarını aktifleştirmek zorundadır. Norveçli marka Backapp, sele sandalyesini bir denge tahtası ile birleştirdiği ürünüyle sırt ağrısı olan kişiler için postürde iyileşme ve ağrıları azaltma imkanı sunuyor.

Haber Kaynağı