PETRA, kaliteli ve çevreye saygılı yer kaplama malzemelerini, ihtiyaçlara uygun renk, desen ve teknik özelliklerle en ekonomik koşullarda siz değerli müşterilerine tam 25 senedir sunmaktadır. Yer kaplama malzemeleri sektörünün lider kuruluşlarından biri olarak, kurulduğu 1993 yılından bu yana, hızla artan pazar payına ilaveten üstün kalite ve hizmet anlayışı ile sektöründe son kullanıcılar, tasarımcılar, iç mekân ve zemin sektörü profesyonelleri tarafından tercih edilmektedir.

PETRA, temel firma prensiplerinden biri olarak her zaman bünyesinde çevreye ve insana faydalı ürünler barındırmayı benimser. İyi tasarımları sürdürülebilir yaklaşımlarla desteklemeyi amaç edinen PETRA, ürün gamında bulunan tüm zemin malzemeleri, müşteriye kattığı ekonomik değerlerin yanı sıra, Leed, Breeam vb. tüm yeşil bina sertifikalarında en yüksek puanların alınabilmesini sağlar. Kendi ürün grubunda alınabilecek tüm çevre ve kalite sertifikalarına sahip olan PETRA, çevrecilik ilkesini benimseyen yönetimiyle dünyanın en sağduyulu üreticilerinin de temsilciliğini üstlenmiştir.

PETRA, tasarım, yenilikçi ve çevreci üretim konularında Dünyanın lider halı üreticilerinden Milliken firmasının Türkiye Genel Yetkilisidir. Milliken ormanlarındaki 526 kilometre kareye yayılmış ağaçların sürdürülebilir idaresi, yenilenebilir kaynakların kullanımı, dahili ve üçüncü parti enerji denetimleri ve çeşitli koruma projeleri içeren enerji yönetimi sistemi sayesinde Milliken karbon negatiftir. Tekstilden kimyasallara tüm Milliken & Company ürünleri sertifikalı karbon nötrdür.