Pulver Kimya; 1988 yılından bugüne atılımcı hamleleri ve vizyonuyla toz boya (Powder Coating) sektöründeki öncü kimliğini korur. Türkiye’nin en büyük toz boya firması kabul edilen Pulver Kimya, Avrupa’da ikinci sırada yer alır. Ülkesinde; yeni yatırım alanları ve iş birliği fırsatları için zemin oluşturmasının yanında, son 4 yıldır Türkiye’nin en fazla ihracat yapan toz boya fabrikası olma özelliğini taşır.

Genel endüstri, otomotiv ile beyaz eşya gibi farklı sektörlerin ihtiyaç ve taleplerine hitap eder. Teknoloji ile beraber bu bilgi birikiminin sonucunda mevcut endüstri sınırlarını yeni oyun kurallarını rakiplerinden ayrışarak çizen, Pulver Powcoat markası ile mavi okyanus sınırlarını genişletmektedir.

Powcoat, sınırlı olan doğal kaynaklar karşısındaki sınırsız tüketim talebini, yürüttüğü çevreci politikalarla destekler. Daima doğaya maksimum özen gösterir. Doğanın ve çevrenin koruması yönünde sorumluluk bilinciyle hareket eder. Bugün tüm dünyaya hitap eden Powcoat; doğal kaynaklara saygıyı gözeterek çevre dostu politikalar yürütür. Dünya standartlarında hizmet vermenin yanı sıra üretimlerinde doğanın haklarını gözetir. Öyle ki Powcoat teknolojisi ve ürünü, solvent ve uçucu organik bileşikler (VOC) içermez. Powcoat teknolojisi, kullanıcısına atık çıkarmadığından toprak erozyonuna neden olmayıp su kaynaklarına ve doğaya zarar vermeyen doğa dostu bir duruş sergiler.