Span-LG Enerji Depolama Çözümü

San Francisco merkezli startup Span.IO, evinizdeki elektrik prizlerin kontrolünü sağlayan kullanıcı odaklı ürünü için LG ile ortaklık kurdu. Yeni özelleştirilebilir backup, kullanıcının Span’dan enerji takibi ve kontrolü yapmasını sağlar ve bunu 9.8 kWh’a kadar kullanılabilir enerji depolayabilen LG Chem’in RESU10H ev tipi pil çözümü ile birleştirir.

Span’ın kurucusu ve CEO’su ve eski Tesla Enerji Depolama Şefi Arch Rao, ev sahibini enerji tedarik sistemlerine bağlayacak ve kontrol edebilecekleri bir sistem yaratmayı amaçladı. Span’ın özelleştirilebilirliği hakkında Arch Rao, “Span, mevcut nesil depolama olanaklarını ileri taşıyor ve ev sahibine “depolamayı dinamik olarak yönetme” yeteneğini vererek mevcut sistemlerden ayrılıyor” diyor.

Span Paneli ve LG RESU Enerji Depolama sistemi, ev sahibine elektrik tüketimi üzerinde benzeri görülmemiş bir kontrol sağlar. Ürün sadece elektrik kesintileri sırasında fayda sağlamakla kalmaz, genel olarak güç kullanımını görme, kontrol etme ve tasarruf etme imkanı da sunar. Sistem, 32 adete kadar ev devresini kontrol edebileceğiniz bir akıllı telefon uygulaması ile kontrol edilebilir. Bu uygulama aynı zamanda ev enerji tüketimi, şebeke güç tüketimi, pil şarj seviyesi ve güneş üretimi özelliklerini de içerir.

Haber Kaynağı