SunUp Güneş Paneli Sistemi

SunUp yürüyüşçülere veya açık hava maceracılarına güç sağlayan bir güneş paneli sistemidir. SunUp olarak adlandırılan prototip, North Face ile iş birliği içinde tasarlanmış olup, 12 saatte 4.000 mAh’lik bir pili tamamen şarj edebilen, 15 W’lık bir güneş paneline sahip.

SunUp sırt çantası – şarj cihazı, esnek ve iletken mafsal sistemi ile bir araya getirilen küçük üçgen şekilli polikristal panellerden yapılır. Tasarım, panellerin güneş enerjisini yakalama kabiliyetini etkilemeksizin, hafif ve esnek olmasını sağlar. Böylece SunUp güneş paneli sistemi, farklı şekil veya boyutlu sırt çantalarına uyarlanabilir ve kullanım alanı sadece sırt çantalarıyla sınırlı kalmaz.

SunUp tasarımındaki montaj şekli, panele benzersiz karakterini ve dayanıklılığını kazandırır. Tasarım, aynı zamanda birbirinden ayrı bölümlerin kırılması veya hasar görmesi durumunda kolayca değiştirilebilir. SunUp güneş paneli sistemi kano, balıkçılık ve hatta kamp gibi diğer açık hava etkinlikleri için de ideal olabilir. Esnek tasarımı, kullanıcının ihtiyaçlarına uyacak şekilde-bir kano veya bir portatif soğutucu gibi- diğer ekipmanlara da bağlanabilir.

Haber Kaynağı