Taşınabilir Pişirme Seti

Royal College of Art mezunu Yu Li, evinde sınırlı alana sahip kişilere yönelik taşınabilir bir mutfak seti tasarladı. Assembly olarak adlandırılan set; bir kesme tahtası, indüksiyon ocağı, bir tencere ve tava, mutfak eşyaları ve çatal bıçak takımı için bir örtü, bir bulaşıklık ve taşınabilir bir kutudan oluşur.

Proje, ortak konaklamalarda sınırlı mutfak alanına erişimi olan öğrenciler ve gençler için tasarlanmıştır. Tasarımcıya göre, standart mutfaklara taşınabilir ve tek paketli bir alternatif sunan setin her bir parçası işlevsel, kompakt ve estetik biçimde tasarlanmıştır. Aletler, bir kulp ve cihazlara uyacak şekilde kalıplanmış raf serisi ile, kırmızı anahatlı beyaz bir kutuda saklanır. Kırmızı bir kutu ve ahşap doğrama tahtasını depolayan bir bölmeye sahip kasanın arkası çıkarılabilir ve tepsi olarak kullanılabilir. Tepsi, fazla suyu toplamak için kurutma rafı olarak da kullanılabilir. İndüksiyon ocağı zamanlayıcı, ateşleme ve sıcaklık kontrolleriyle beyaz bir yüzeyden oluşurken, tencere ve tava kırmızı plastik kulplu paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Tava sapı, maşa olarak ikiye katlanmak üzere çıkarılabilir bir formdadır.

Yu Li, “Fikir, orijinal mutfak alanını birkaç minimal öğeye indirgemek, böylece alanın daha basit, daha düzenli ve mekan kullanımını artırmak için dönüştürülebilir olmasını sağlamak” diyor.

Haber Kaynağı